• youtube channel
  Наш канал в Youtube
 • czm.kiev@gmail.com Напишите нам
 • КиевУкраина

Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму
Лікування алкоголізму – завдання, яке, за статистикою, припадає вирішувати кожної п’ятої української сім’ї. У 20% людей, що п’ють звичка переростає в залежність, а серед молоді у віці 18-30 років відсоток алкоголіків досягає 40. Лікування алкоголізму в Україні з особистої проблеми окремих людей і сімей давно перетворилося в проблему державного масштабу. Вирішенням цієї проблеми займається “Центр здорової молоді”.

Механізм розвитку та принципи лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму в Україні
Ефективність лікування алкоголізму залежить від декількох складових. Це усвідомлена позиція пацієнта, добровільна згода, своєчасний початок, комплексний підхід, повна відмова від вживання алкоголю. В організмі алкоголіка відбувається перебудова всіх органів і систем, зазнає змін і особистість.
Основні завдання, які вирішують в клініках лікування алкоголізму – це усунення абстинентного і постабстинентного синдрому. Перший пов’язаний з тим, що за час запою всі обмінні процеси перебудовуються, починають протікати за участю етанолу. Коли він повністю виведений з організму, починається зворотна перебудова, вельми болісна. Але подолати абстинентний синдром можна за допомогою медикаментів для корекції метаболізму.

Значно складніше впоратися з постабстинентного синдромів (ПАС), який пов’язаний з перебудовою нервової системи. Для повної нормалізації функціонування центру задоволення і нервової системи в цілому необхідно 3-5 років, перші 3 місяці утримання протікають особливо гостро, з депресіями, різкими перепадами настрою.
Якщо навіть лікування від алкоголізму пройшло успішно, достатньо одноразового вживання алкоголю для втрати контролю і рецидиву. Саме тому примусове лікування алкоголізму в Україні та інших країнах СНД було неефективним. Важливий усвідомлений добровільна відмова вчорашнього алкоголіка від вживання спиртного. А для цього потрібно усунути причини, які підштовхнули його на шлях алкоголізму, і створити нову систему цінностей, в якій не буде місця дурману.

Підхід до лікування алкоголізму в “Центрі здорової молоді”

Лікування алкоголізму можна пройти в “Центрі здорової молоді” (CZM). Тут лікування і реабілітація здійснюється виключно на добровільній основі, зі збереженням конфіденційності. Пацієнти проходять курс медикаментозної терапії для нормалізації функціонування всіх органів і систем. За допомогою медикаментів і апаратних процедур пригнічується фізіологічна тяга до спиртного. Вивести пацієнта із запою, усунути симптоми похмілля або абстиненції можна без його відома і згоди, але подальша реабілітація повинна здійснюватися за активного сприяння самого хворого. Тому відразу після стабілізації фізичного стану з пацієнтом розмовляє психолог, переконує в необхідності лікування.

Перший крок до усунення психологічної залежності – згоду на проходження лікування і реабілітації. У центрі лікування алкоголізму застосовуються різні психотерапевтичні методики, для кожного пацієнта підбирають програму, здатну забезпечити найкращий результат. Психотерапія спрямована на підвищення самооцінки, навчання контролю емоцій і зняття напруги без алкоголю. Пацієнти набувають навички, які необхідні для успішної ресоціалізації (повернення в суспільство) після виписки з клініки лікування алкоголізму.

Різновиди лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму в Києві
Комплексне лікування алкоголізму направлено на тіло і душу, тільки такий підхід забезпечує успіх. Його складові:

 • детоксикація, корекція обмінних порушень;
 • психотерапія – арт-терапія (лікування творчістю), релакс-терапія (навчання методам зняття напруги), тренінги особистісного росту і міжособистісного спілкування;
 • заняття спортом і кінезіотерапія;
 • заняття з сімейним терапевтом для всієї родини алкозалежної;
 • спілкування зі священнослужителями, духовне просвітництво, формування нової системи цінностей;
 • створення груп підтримки, спілкування з волонтерами, які пройшли курс лікування алкоголізму.

Як почати лікування алкоголізму разом з “Центром здорової молоді”

Лікування від алкогольної залежності
Лікування алкоголізму в ЦЗМ починається з безкоштовної консультації, в ході якої у пацієнта створюється мотивація на проходження курсу терапії і реабілітаційної програми. Для отримання консультації достатньо зателефонувати або описати свою проблему в відправленому на електронну пошту листі. У CZM пацієнтів очікують:

 • комфортні умови і уважний тактовний персонал;
 • індивідуальний підхід, розробка персональної програми лікування та реабілітації;
 • можливість почати лікування на будь-якій стадії алкоголізму;
 • підтримка, спрямована на запобігання рецидивів і допомогу в ресоціалізації після закінчення лікування.

Життя може бути прекрасною без алкоголю! Зроби перший крок до нового життя вже сьогодні, а “Центр здорової молоді” допоможе пройти шлях зцілення.

 

Як проходить психологічна реабілітація в ЦЗМ при алкоголізмі?

Співробітники центру основний акцент роблять саме на психологічному лікуванні алкогольної залежності. Для початку з пацієнтом проводяться мотивують бесіди, що допомагають йому вийти зі стадії заперечення, визнати свою проблему і прийняти рішення про проходження комплексного реабілітаційного курсу.

У клініці для цих цілей практикуються такі залишають:

 • Арт-терапія – заняття творчістю, що розкривають внутрішній потенціал.
 • Кінезіотерапія – лікування алкогольної залежності за допомогою руху.
 • Індивідуальні консультації та робота з психологом.
 • Проведення сеансів сімейного системного психоаналізу.
 • Колективна психотерапія і регулярні заняття в групах взаємодопомоги.
 • Релакс-терапія – методика, яка знімає стрес, напруга і дозволяє, навчити пацієнта досягати стан розслаблення, без вживання алкогольних напоїв.
 • Тренінги міжособистісного спілкування та особистісного зростання.
 • Дуже важливий духовний зріст людини, розкриття його прихованого особистісного потенціалу, постановка нових цілей, підвищення самооцінки і віри в себе. Цьому сприяють заняття в групах взаємодопомоги, різноманітні заходи, зустрічі з волонтерами та випускниками центру, що зуміли перемогти згубну залежність і досягти певних успіхів у житті.

Спілкування зі священнослужителями та отримання базового духовної освіти також позитивно позначаються на реабілітантами, допомагають їм вибудувати нову систему життєвих цінностей і пріоритетів.

 

 

наші філії по лікуванню алкоголізму

Наркологическая клиника