Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Лікування наркоманії

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі “Центр Здорової Молоді”

Проблема наркоманії сьогодні не тільки соціальна проблема нашої держави. В останні роки проблема лікування наркоманії в Україні стала особливо гострою. У 2017 в країні було зареєстровано близько півмільйона наркозалежних. А незареєстрованих наркоманів, за оцінками фахівців, майже в 10 разів більше. За останнє десятиліття в 40 разів зросла дитяча і підліткова смертність від наркоманії та її наслідків. 90% ВІЛ-інфікованих – ін’єкційні наркомани. Наркоманія – одна з найбільш важких хімічних залежностей, ніяк не піддаються лікуванню. Наркотична залежність протягом останніх 20-30 років стала бідою всього людства. Від неї страждають люди різного віку, статевої, соціальної приналежності. Через особливості формування залежності її лікування становить серйозну проблему.

Але це не означає, що вилікуватися від наркоманії неможливо. Будь-якого наркомана можна вилікувати, керуючись апробованими і науково обгрунтованими методами терапії. Лікування наркоманії повинно передувати консультацією психолога, щоб з’ясувати усвідомленість і серйозність наміру хворого вилікуватися від згубної пристрасті.

СКЛАДНІСТЬ ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Анонімне лікування наркоманів здійснюється в рамках окремої галузі медицини – наркології, яка сформувалася в 70-х роках минулого століття. Основа успішної терапії – добровільна згода пацієнта на її проходження та усвідомлена відмова від вживання наркотичних речовин. Будь-які спроби примусових заходів медичного характеру наркоманів малоефективні і в кінцевому підсумку приречені на провал.

Також малоефективною була терапія, яка обмежувалася усуненням фізичної залежності, позбавленням від ломки (абстиненції), детоксикацією. Якщо працювати тільки з організмом, що не впливаючи на особистість, наркоман знову повернеться до вживання препаратів, що забезпечують ейфорію, як тільки у нього з’явиться така можливість. Важливо зрозуміти, що змушує людину бігти від реальності. Обов’язкова і найбільш складна складова лікування наркоманії – психотерапевтична реабілітація. Єдиної, однаково ефективною для всіх пацієнтів психотерапевтичної методики не існує, важливий індивідуальний підхід.

Як правильно зробити вибір клініки?

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

25 років досвіду роботи з лікування наркотичної адикції дозволили нам створити унікальну стратегію і тактику терапії, але дуже багато для досягнення стабільного результату залежить від самого хворого.

В даний час в усьому світі застосовується система поетапного лікування, в якій кожен їх подальших етапів є логічним продовженням попереднього. Програма включає наступні етапи:

 1. Проведення діагностичних процедур для виявлення шкоди, завданої організму наркотиками і психічного стану пацієнта.
 2. Детоксикацію організму, виведення зі стану «ломки», підтримка фізичного стану хворого.
 3. Розробку індивідуальної тактики терапії.

Перший етап – проведення лабораторних та апаратних досліджень, збір анамнезу, вивчення медичної картки хворого і бесіда з психологом. При бажанні пацієнта ми можемо виконати дослідження на наявність ВІЛ / СНІД.

Детоксикація включає:

 • виведення наркотиків і їх метаболітів;
 • купірування симптомів інтоксикації.

Але детоксикація вирішує лише 10% проблеми, тому що наркоманія – це комплексне захворювання.

Наркотичні речовини викликають не тільки фізичне, а й психічне звикання, з яким впоратися набагато складніше. Тому курс лікування наркотичної адикції в Центрі здорової молоді України включає медикаментозне і психотерапевтичне лікування.

Тільки усвідомлене прагнення пацієнта до звільнення від наркотичного дурману і готовність до співпраці є запорукою успішного лікування і стабільного результату. Ми не згодні з примусовим підходом до терапії і за допомогою психотерапевтичних методик допомагаємо хворому усвідомити необхідність зміни цілей, установок, прагнень.

Основним методом усунення психічної аддикции є психосоціальна реабілітація. Хворий вчитися усвідомлено підходити до вирішення проблем, не вдаючись до наркотиків. Методи індивідуальної та групової терапії допомагають пацієнтам заново навчитися жити в суспільстві.

У ЦЗМ методи психокорекції застосовуються як на підготовчому етапі, так і після зняття ломки і відновлення організму. Звільнення від фізичної залежності допомагає хворому усвідомити наявність проблеми, твердо вирішити співпрацювати з лікарями і спільними силами подолати залежність.

Відмінною рисою нашого терапевтичного впливу є застосування методики стрес-шокової терапії. В процесі проведення в підсвідомість закладається блок – психологічна установка, що наркотик – це «зло», «смерть». Метод дозволяє зруйнувати психологічний зв’язок «наркотик-задоволення» і посилити негативні переживання, пов’язані з вживанням психотропних речовин – біль, страждання, страх, які супроводжують «ломку».

У більшості країн Європи і в нашій країні прийнятий закон «Про психіатричну допомогу», згідно з яким наркоман може бути поміщений в лікувальний заклад без його згоди, де його будуть лікувати примусово. Така практика призвела до низької ефективності терапії наркотичної залежності і частих рецидивів.

Згідно зі світовою статистикою тільки 20-30% наркоманів вдалося повністю вилікуватися. Тому головною умовою лікування в реабілітаційному центрі є усвідомлене бажання пацієнта вдатися до допомоги фахівців.

Психотерапевтична допомога і соціальна адаптація – найважливіша складова безрецидивной терапії. Після успішного лікування в центрі пацієнт повертається в середу, яка і привела його до наркотиків. Без підтримки близьких, зміни кола спілкування неможлива тривала реабілітація. Потрібно не тільки моральна підтримка, а й допомогу в соціалізації – пошук роботи, здобуття освіти, нової спеціальності.

Після виписки людина не повинна залишитися один на один з проблемами, щоб не виникло звичне прагнення до відходу від їх рішення в наркотичний чад.

Постреабілітаціонной супровід – головна відмітна риса ЦЗМ.

Критерії вибору реабілітаціного центру

Гарантією успішного лікування наркотичної залежності є правильний вибір лікувального закладу. Сьогодні до послуг потребують є широкий вибір приватних реабілітаційних центрів і державних установ. Вони розрізняються не тільки за вартістю курсу лікування, а й за характером послуг, що надаються. Саме на це потрібно звернути увагу при виборі клініки для лікування.

Послуги кодування, підшивка або купірування «ломки» – це не повноцінне лікування, а тільки окремі його етапи. Такий вид послуг, що надається деякими установами, не гарантує повного позбавлення від залежності і загрожує втратою довіри, матеріальних засобів, здоров’я. Варто побоюватися тих закладів і звертатися тільки до медичних центри з перевіреною репутацією, відповідною акредитацією і ліцензією.

Важливе значення має і той факт, де знаходиться клініка. Часто успіх лікування наркоманії за кордоном обумовлений не стільки застосуванням прогресивних методик (ми застосовуємо не менш ефективні методи терапії), скільки ізоляцією пацієнта від знайомого оточення. Чим далі це місце від звичного середовища наркомана, тим менше спокус і ризику рецидиву.

Вибираючи дешеве заклад, пацієнт ризикує своїм здоров’ям. Адже від кваліфікації фахівців, якості медикаментів, умов проживання, обладнання залежить кінцевий результат. Ефективне лікування наркоманії недешеве задоволення, але воно гарантує тривалу реабілітацію та відсутність рецидиву.

При виборі реабілітаційного центру слід оцінити такі критерії:

 • віддаленість лікувального закладу від місця проживання хворого; для остаточного одужання йому важливо виїхати від звичної обстановки, щоб виключити контакти з друзями-наркоманами і знайомими дилерами;
 • репутація і кваліфікація установи; до прийняття рішення варто уточнити, як проходить лікування в цій клініці, чи є у неї всі необхідні дозвільні документи та ліцензії, який досвід в лікуванні залежностей у фахівців, які відгуки і яка офіційна статистика вилікуваних;
 • наявність методів психокорекції близьких або супроводжуючих хворого, постреабілітаціонной спостереження і допомоги в соціальній адаптації.

При виборі ЦЗМ ми гарантуємо дотримання всіх вище перерахованих вимог і отримання стабільного результату лікування.

ПІДХІД ДО ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ В “ЦЕНТРІ ЗДОРОВОЇ МОЛОДІ” – АНОНІМНО

 

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Реабілітаційний центр “Центр здорової молоді” здійснює лікування наркоманії в більшості міст України за сучасними стандартами. Тут створені комфортні побутові умови, медичний і обслуговуючий персонал оточує пацієнта турботою. Для кожного розробляється індивідуальна програма.

Якщо цього вимагає стан пацієнта, лікування може починатися з очищення організму, зняття болю, нормалізації сну. Потім призначається курс медикаментозної терапії, спрямованої на придушення тяги до наркотиків. Паралельно з пацієнтом розмовляє психолог, щоб спонукати до усвідомленого проходженню лікувально-реабілітаційних заходів.

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Також “Центр здорової молоді” здійснює психологічну реабілітацію і ресоціалізацію осіб, які пройшли курс медикаментозної терапії в клініці лікування наркоманії. Тобто можна відразу приступити до другого етапу реабілітаційної програми. Окрім фахівців-психотерапевтів клієнти центру CZM спілкуються з волонтерами, яким вдалося успішно пройти курс реабілітації і стати повноцінними членами суспільства.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ

Комплексне лікування наркоманії в Україні поєднує застосування медикаментозних, фізіотерапевтичних та психотерапевтичних методів. В “Центрі здорової молоді” проводяться:

 • ультрашвидкий опійної детоксикація або класичний детокс, плазмафорез для виведення наркотичних речовин з організму;
 • вплив струмами, газовою сумішшю, лікування антидепресантами для зняття ломки, стабілізації нервової системи, запобігання рецидивам;
 • просвітницька робота, навчання рішенню сімейних проблем, профілактики інфекційних захворювань;
 • сеанси групової та індивідуальної психотерапії, лікування творчістю, навчання альтернативним методам релаксації без уживання психоактивних речовин;
 • терапія спортом;
 • формування нової системи цінностей і кола спілкування для повноцінної ресоціалізації (повернення в суспільство).

Етапи лікування наркотичної адикції

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

При надходженні хворого в реабілітаційний центр проводиться співбесіда з психологом, який встановлює твердість наміри і допомагає оцінити необхідність лікування. Після отримання згоди на госпіталізацію пацієнт направляється на:

 • УЗД внутрішніх органів;
 • ЕКГ;
 • ЕЕГ;
 • лабораторні та біохімічні аналізи;
 • дослідження на гепатити і. за бажанням, на ВІЛ.

Після того як отримані результати обстеження, до лікування приступають фахівці широкого профілю. Хворого буде індивідуально спостерігати терапевт. При необхідності залучають фахівців вузького профілю – невропатологів, ЛОР-лікарів, гастроентерологів, кардіологів. Вони оцінять фізичний стан пацієнта і можливості адаптаційно-компенсаторних механізмів його організму.

Наступний етап – процес детоксикації. На підставі висновків терапевта і інших фахівців складається індивідуальна стратегія медикаментозного лікування, що включає адекватні методи дезінтоксикації, підтримки функцій організму і купірування фізичних і психічних симптомів абстиненції.

З метою полегшення стану хворого при відмові від наркотиків (синдрому відміни) в центрі застосовуються не тільки лікарські засоби, а й фізіопроцедури, нетрадиційні методи лікування:

 • курс процедур в кріосауні, який надає знеболюючу дію, полегшує виведення шлаків і токсинів, що запускає процеси регенерації;
 • акупунктура – стимулюючи біоактивні точки, лікар впливає на центральну нервову систему і гормональний фон, активізуючи процеси самовідновлення організму; встановлено, що акупунктура активізує синтез гормонів, які блокують опіоїдні рецептори і «витісняють» психотропні речовини, полегшуючи позбавлення від психологічної адикції;
 • лімфодренаж – застосування методів компресії та міостімуляциі активізує рух лімфи, прискорює виведення токсинів, продуктів біотрансформації наркотиків і патологічних процесів;
 • мануальна терапія – її застосування забезпечує відновлення функцій організму, посилює живлення тканин, усуває наслідки гіпоксії, тонізує м’язи, позбавляє від блоків.

Завершальним етапом позбавлення від фізичної залежності є кодування полівалентною сироваткою. Її використання формує стійку відразу до вживання наркотиків на системному рівні.

Але зняти фізичну залежність – це тільки частина програми реабілітації, яка застосовується в нашому центрі. Головне – це подолати психічну залежність. Співробітники центру – психологи, психіатри, психотерапевти допоможуть назавжди позбутися від тяги до наркотиків. Застосовуються наступні прогресивні методи:

 • групові та індивідуальні сеанси стрес-шокового гіпнозу;
 • холотропное дихання, що допомагає звільнити переживання «загнані» в підсвідомість і усвідомлено оцінити їх значимість;
 • йога;
 • трансаір або ТЕС-терапія – дозована і строго контрольована стимуляція структур, контролюючих синтез внутрішніх білків, аналогічних опіоїдів; терапія допомагає усунути патологічний потяг до наркотиків і алкоголю;
 • навчання контролю емоцій, вмінню справлятися з проблемами і стресом без психостимуляторів, вироблення нових соціально-адекватних звичок і поведінки;
 • групові заняття з співзалежних членами оточення хворого, на яких фахівці вчать рідних і близьких пацієнта правильно себе вести і спілкуватися з ним після завершення лікування; родичі, які супроводжують хворого, повинні брати активну участь в сеансах психотерапії – це одне з основних умов курсу лікування в ЦЗМ.

Методика кодування від наркотичної адикції

Згідно зі статистикою, наркоман після виходу з клініки «тримається» всього 0,5-1 рік. Потім слід «зрив» і повернення до вживання психотропних речовин. Для закріплення результату лікування необхідна спеціальна методика кодування:

 • Перший етап починається відразу при надходженні пацієнта в центр. За допомогою гіпнотичних методів шокової терапії у хворого формується стійка асоціація «наркотик-смерть». В результаті створеного «блоку» він перестає відчувати ейфорію від прийому психотропів, що призводить до усунення психологічної тяги.
 • Другий етап – «підшивка». Введення полівалентної сироватки викликає сенсибилизирующий відповідь на вживання наркотику. Перед процедурою пацієнта інформують про техніку проведення кодування і наслідки вживання наркотиків. Препарат, його кількість підбирається індивідуально з урахуванням особливостей організму хворого, віку, стажу вживання і виду наркотику, психічного стану.
 • Третій етап – «провокація». Процедура проводиться під суворим контролем лікарів і полягає у перевірці ефективності сироватки за допомогою строго дозованого психотропної речовини. В результаті пацієнт відчуває неприємні відчуття, страх смерті. Симптоми купіруються медикаментозно, але пацієнт усвідомлює смертельну небезпеку в результаті «зриву».

Відгуки і статистика, наведені на сайті Центру здорової молоді, свідчать про високу ефективність застосовуваних методик.

Вартість лікування

Ціна лікування наркотичної залежності залежить від безлічі факторів. Вона включає:

 • повне лабораторне та інструментальне обстеження пацієнта;
 • медикаментозне лікування з використанням препаратів від провідних фармацевтичних компаній;
 • проживання та харчування пацієнта і його супроводжує (обов’язкова умова) протягом усього курсу реабілітації;
 • користування інтернетом;
 • заняття в спортзалі.

На вартість впливає наявність інших видів залежності, лікування супутніх захворювань. Про ціни на послуги, що надаються можна дізнатися, відвідавши сайт центру і увійшовши в розділ «Ціни».

ЯК ПОЧАТИ ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ РАЗОМ З “ЦЕНТРОМ ЗДОРОВОЇ МОЛОДІ”

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Найскладніше – переконати хворого почати лікуватися. І якщо родичам це не вдається, на допомогу прийдуть фахівці з великим досвідом лікування наркоманії в Україні. Наші контакти вказані на сайті, достатньо зателефонувати або відправити лист на електронну пошту. У разі необхідності спеціаліст зустрінеться з пацієнтом в домашній обстановці і проведе безкоштовну мотиваційну консультацію, переконавши в необхідності негайного лікування. Наші умови:

 • анонімне лікування наркоманії в по – домашньому затишній обстановці;
 • індивідуальний підхід з урахуванням стажу залежності, віку, особистісних особливостей пацієнта і інших чинників;
 • доступні ціни завдяки волонтерській підтримці;
 • проходження всіх етапів реабілітації;
 • всебічне сприяння в ресоціалізації навіть після виписки;
 • допомога співзалежних членам сім’ї.

Надія є! “Центр здорової молоді” допоможе тим, для кого наркотики стали головною цінністю, знайти істинні цінності і наповнити життя новим змістом.

 

Відгуки

«Кирило – наркоман зі значним стажем. Коли він опинився перед реальною загрозою втрати роботи, сім’ї, то зважився «зав’язати» з наркотиками. Численні спроби впоратися з проблемою самостійно не дали результату. За порадою знайомих він звернувся в Центр здорової молоді, чув про те, що його пацієнти назавжди позбуваються від згубної залежності … ».

Кирило

Наркоман зі значним стажем

Центр Здоровой Молодежи - Украина Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі "Центр Здорової Молоді"

Лебедєва Валентина Омелянівна

Провідний психолог центру, працює в ЦЗМ Україна з 2011 року. 10 років досвіду роботи з залежними і співзалежних.

Організатор та ведуча групи для родичів залежних, що проходить щотижня або онлайн. Дипломований спеціаліст Українського інституту практичної аддіктології, спеціальність – консультант по хімічної залежності. Практичний психолог, навчаюся транзактному аналізу (ЄАТА – Європейська асоціація транзактного аналізу) і арт-терапії.

Ваше здоров'я починається тут

Подзвоніть нам:

+38 (044) 362-28-29

+38 (050) 327-37-57

Або вкажіть своє питання нижче і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом:

* Поля, обов'язкові для заповнення.