Центр Здоровой Молодежи - Украина Примусове лікування наркозалежних

Примусове лікування наркозалежних

Центр Здоровой Молодежи - Украина Примусове лікування наркозалежних

Лікування наркоманії примусово – це бажання врятувати залежну людину і надати допомогу, без її згоди і відома. Всупереч поширеній помилковій думці така терапія не має нічого спільного з насильством психологічним або фізичним.

У сучасній практиці під примусовим лікуванням наркозалежних розуміють – взаємодію з пацієнтом, формування у нього здорових мотивацій, що дозволяють визнати наявність проблеми, а також необхідність боротися з нею.

Для чого необхідне примусове лікування наркозалежних?

Центр Здоровой Молодежи - Украина Примусове лікування наркозалежних

Наркоманія – важке, хронічне, рецидивуюче захворювання. Наркотична залежність руйнує особистість людини, докорінно змінює його поведінкову модель. Бажання вирватися з наркотичного полону свідомо виникає далеко не у кожної людини, що зіткнулася з такою проблемою.

Прагнення прийняти чергову дозу наркотику, займає всі думки хворого. Характеризується це зміною в поведінці людини: поява гарного настрою при вживанні наркотика, коли всі проблеми, страхи, болі, тривога, переживання зникають, замінюючись легкістю, ейфорією, відсутністю проблем.

При припиненні дії наркотичних речовин людини починає долати важке депресивний стан, самотність, муки совісті. Через деякий час при формуванні стійкої фізичної залежності приєднується ще і яскраво виражений больовий синдром.

Виникає страх перед настанням абстинентного синдрому (болісного стану ломки), тому люди, які страждають на наркотичну залежність, бояться і не можуть свідомо зважитися на лікування. При ломці людина мучиться сильними болями, спостерігається психоемоційна нестабільність, напади агресії, тривожність, дратівливість. Людині здається, що подібні напади триватимуть вічно і ніколи не припиняться, якщо тільки не купірувати біль, прийнявши чергову дозу наркотику.

Читайте також:  “Як розпізнати наркомана?”

Важливе значення відіграє і соціальний фактор. Наркозалежна людина перебуває в оточенні наркоманів, життя яких зосереджене тільки на тому, щоб дістати чергову дозу наркотику. Перебуваючи в такому оточенні, вирватися з нього самостійно дуже важко.

Крім того, громадський осуд, осуд – додатково впливає на психіку людини. Дуже часто наркозалежні люди до останнього не звертаються за допомогою, не говорять про свою проблему, приховують її, оскільки бояться опинитися незрозумілими, відкинутими соціумом.

Чим можуть допомогти рідні та близькі?

Наркотична залежність одного з членів сім’ї стає справжньою трагедією для всіх родичів. При великому стажі вживання наркотиків у пацієнта змінюється характер і модель поведінки, він стає схильним до брехні, агресивним, замкнутим, нетерпимим.

Така людина здатна на низькі, аморальні вчинки, навіть на вчинення злочину. Розуміючи, що руйнується його особистість і фізичне здоров’я, наркозалежний все ж до останнього продовжує заперечувати наявність проблеми і категорично відмовляється від допомоги.

У таких ситуаціях близькі хворого губляться, відчувають страх, біль і величезне почуття провини. Фахівці – наркологи та психотерапевти радять родичам наркозалежної людини звернути пильну увагу на наступні рекомендації:

  1. Спробувати з’ясувати причини і психологічні чинники, що спровокували розвиток залежності.
  2. Зібрати максимум інформації про наркоманію і в делікатній формі вказувати пацієнтові на симптоми, характерні для наркозалежності.
  3. Не надавати підтримки в діяльності, пов’язаної з придбанням і вживанням наркотиків, тобто не давати наркоману гроші, чи не виправдовувати його перед оточуючими, не вирішувати його проблеми, не гасити заборгованості.
  4. М’яко, але регулярно переконувати залежну людину в необхідності звернутися за професійною допомогою до кваліфікованих фахівців.
  5. Уникати в спілкуванні звинувачень, погроз і ультиматумів.
  6. Робити спроби змінити коло спілкування людини, захопити його якимось цікавим справою, пробудити нові інтереси.
  7. Займати стійку позицію щодо вживання наркотичних речовин, але при цьому не відштовхувати хворого, не відкидати його, як близьку людину або як особистість.
  8. Звернутися за консультацією до наркологів і психотерапевтів, щоб розуміти, як правильно вибудовувати особисті стосунки з залежним людиною.

Грамотна, розумна поведінка близького оточення, уважне ставлення до своїх близьких можуть допомогти вчасно виявити наркотичну залежність і в значній мірі підвищити шанси на успішне, благополучніше лікування.

Чим можуть допомогти фахівці?

Примусове лікування наркотичної залежності є активною психологічною роботою, спрямованою на формування у хворого правильних мотивацій при первісній відсутності його бажання, проходити терапевтичний курс, реабілітацію, запереченні власної проблеми.

Цілий ряд ефективних дієвих методик, спрямованих на досягнення цієї мети, об’єднані в медичній практиці під терміном інтервенція. Результатом методів інтервенції є формування у наркозалежної людини усвідомленого, добровільного бажання позбутися від свого захворювання. Фахівці різними способами показують людині потенціал його можливого ​життя без деструктивної, руйнівної дії наркотичних речовин.

Жорсткий тиск на психіку людини повністю виключається. Пацієнта ніхто не змушує змінюватися, не тисне на нього. Правильні мотивації, бажання вилікуватися, почати нове життя формується поступово, природно, дякуючи демонстрації потенційної небезпеки, неминучих наслідків подальшого вживання наркотиків.

Мотиваційні бесіди можуть проводитися як в клініці, так і в домашніх умовах. Основною їх метою є формування у наркомана добровільного, усвідомленого бажання пройти реабілітаційний курс і змінити своє життя на краще.

Одночасно фахівці працюють і з членами сім’ї пацієнта, допомагаючи їм виробити правильну модель поведінки з залежною людиною, що особливо важливо для профілактики рецидивів.

Примусове лікування наркозалежності в Центрі здорової молоді

У клініці проводиться ефективне, грамотне, примусове лікування наркозалежних. У центрі працюють досвідчені психологи, здатні знайти потрібні аргументи, щоб допомогти пацієнту усвідомити всю серйозність проблеми і погодитися на проведення повноцінного терапевтичного курсу. Реабілітантам пояснюють умови проживання, принципи лікування.

При наявності екстреної необхідності проводиться медикаментозна детоксикація, купірування абстинентного синдрому. Допомога може бути надана і в комфортних домашніх умовах. Додатково хворим надається трансфер в клинку.

Скориставшись послугами нашої клініки, ви зможете допомогти своїм близьким перемогти наркоманію і повернутися до тверезого, щасливого здорового життя.

Ваше здоров'я починається тут

Подзвоніть нам:

+38 (044) 362-28-29

+38 (050) 327-37-57

Або вкажіть своє питання нижче і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом:

* Поля, обов'язкові для заповнення.

Примусове лікування наркозалежних