• youtube channel
  Наш канал в Youtube
 • czm.kiev@gmail.com Напишите нам
 • КиевУкраина

Програма реабілітації

Програма реабілітації: як знайти правильний шлях

У чому суть програми реабілітації? Професійні лікарі-наркологи стверджують, що тільки медикаментозним лікуванням не можна обмежуватися. Вийшовши з наркологічного диспансеру, колишній алко- і наркозалежний чоловік стикається з тим, що у нього ще немає нового життя: немає друзів, часто немає сім’ї і роботи. Родичі вже не підтримують його, тому що не вірять. Що далі? Як побачити нові грані життя? Чи є вони взагалі?

Завдання програми реабілітації – знайти відповіді на дуже конкретні і суто особисті питання. Фахівці застосовують комплекс різних методик в пошуку оптимального шляху для кожного учасника.

Програма реабілітації включає цілий спектр напрямків:

 • Індивідуальна консультація – обов’язковий метод, який визначає розробку всього комплексу робіт з учасником програми.
 • Групова психотерапія – передбачає спілкування в своєму середовищі, виховує відповідальність.
 • Різні методи, спрямовані на роботу з сім’єю: сімейна психотерапія, сімейне психо-консультування, сімейне освіту. Особливо важливі для тих, у кого коріння залежності в сімейних відносинах.
 • Сексуальна освіта. Допомагає усвідомити свої проблеми і зрозуміти партнера, виробити правильний стиль поведінки, знайти гармонію.
 • Духовна освіта. Дух алко- і наркозалежних людей зломлений їх пристрастю до згубного насолоди. Часто вони втрачають всякі духовні основи і принципи. Священнослужителі, які співпрацюють з реабілітаційними центрами, обговорюють з учасниками програм вічні теми, відповідають на їхні запитання з точки зору Біблії.
 • Арт-терапія. В кожній людині є талант. Саме цей талант допомагають розкрити в зонах загального користування: гра на музичних інструментах, вокал, образотворче мистецтво, театральні постановки – все, в чому проявляє себе людина, підтримується професіоналами. Відомі люди допомагають учасникові програми розкрити і реалізувати свої творчі можливості в повній мірі. При необхідності підтримують в навчанні, працевлаштуванні.
 • Програма по профілактиці ВІЛ / СНІДу та інфекційних захворювань надає повну детальну медичну та правову інформацію про способи зараження, заходи боротьби, правилах життя з інфікованими людьми, їх соціальний захист, права людини з ВІЛ / СНІДом, допомоги, яку такі люди можуть отримати.
 • Тренінги особистісного зростання допомагають учаснику відчути свою значимість, необхідність, повагу до себе і оточуючих.
 • Релакс-терапія вчить відпочивати і отримувати розслаблення без додаткових стимуляторів.
 • Кінезіотерапія за допомогою системи фізичних вправ вчить організм боротися з різними недугами, в тому числі і з наслідками залежності.

Інформаційні заняття з конценпціі залежності і одужання, робота в групах взаємодопомоги, консультації рівний-рівному – всі напрямки програми створюють стійку платформу для учасника, при якій практично виключається можливість зриву і повернення до старого життя.

Нові контакти з повністю вилікувалися людьми, що сформувалися відносини дружби і взаємодопомоги замінюють спілкування зі старими знайомими, з якими об’єднувала залежність. Розрив старих відносин і заміна їх новими захищають людину від порожнечі, не дають впасти в депресію. Це і є основна профілактика наркоманії та алкоголізму.
Залежність – це підміна понять про реальну щасливого життя. Програма реабілітації алко- та наркозалежних «Центру здорової молоді» розставляє ці поняття на свої місця.

Наркологическая клиника